Հայաստանի Հանրապետության Վայոց Ձորի մարզի Արենի համայնք ՀՀ Վայոց Ձորի մարզ, գ. Արենի, 0281-6-00-01, areni.vayotsdzor@mta.gov.am |
27 մարտի 2025 թվականի N 086-Ա |
ԱՐԵՆԻ ՀԱՄԱՅՆՔԻ ԱՐԵՆԻ ԲՆԱԿԱՎԱՅՐԻ ՎԱՐՉԱԿԱՆ ՏԱՐԱԾՔՈՒՄ ԳՏՆՎՈՂ, ՆԱՐԻՆԵ ԺՈՐԺԻԿԻ ՄԿՐՏՉՅԱՆԻՆ ՍԵՓԱԿԱՆՈՒԹՅԱՆ ԻՐԱՎՈՒՆՔՈՎ ՊԱՏԿԱՆՈՂ ԳՅՈՒՂԱՏՆՏԵՍԱԿԱՆ ՆՇԱՆԱԿՈՒԹՅԱՆ ԲԱՐՁՐԱՐԺԵՔ ՀՈՂԱՏԵՍՔԸ ԱՎԵԼԻ ՑԱԾՐԱՐԺԵՔ ՀՈՂԱՏԵՍՔԻ ՓՈԽԱԴՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ |
Ղեկավարվելով «Տեղական ինքակառավարման մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 43-րդ հոդվածի առաջին մասի 4-րդ կետի պահանջով և հիմք ընդունելով ՀՀ Կառավարության 17.09.2009թ. N1066-Ն որոշումը, ՀՀ Վայոց ձոր մարզի գյուղատնտեսական նշանակության հողերի հողատեսքերի փոփոխման մարզային հանձնաժողովի 21.03.2025 թվականի թիվ 14 նիստի դրական եզրակացությունը և քաղաքացու դիմումը՝ որոշում եմ. Արենի համայնքի Արենի բնակավայրի վարչական տարածքում գտնվող, Նարինե Ժորժիկի Մկրտչյանին համասեփականության իրավունքով պատկանող 0,132 հա գյուղատնտեսական նշանակության (ծածկագիրը՝ 10-008-0253-0006, հողատեսքը՝ խաղողի այգի) բարձրարժեք հողատեսքը փոխադրել ավելի ցածրարժեք հողատեսքի՝ վարելահող՝ չփոխելով հողակադաստրային գնահատման խումբը։ |
Կից փաստաթղթեր՝ |
(1.55 Մբ)
(1.57 Մբ)